نقد و بررسی

بهترین سایت فروش کتاب ایران در سال 1399

کتاب‌ها نیز به مانند بسیاری دیگر از کالاها و خدمات ریشه در دنیای آنلاین دوانده‌اند. پیدا کردن بهترین سایت فروش کتاب در انبوه کتاب‌ فروشی‌ های پراکنده در فضای شهری می‌تواند دشوار و خسته کننده باشد. خوشبختانه کتاب‌ها نیز راهی به اینترنت پیدا کرده‌اند. امروزه‌ می‌توان کتاب‌ها را از تعداد زیاد سایت‌های خرید کتاب تهیه کرد. با معرفی بهترین سایت فروش کتاب با ما همراه باشید.

در این مقاله سعی شده است دبهترین سایت فروش کتاب معرفی گردد. البته در نظر داشته باشید بهترین سایت فروش کتاب به معنی تایید یا عدم تایید خدمات آنان نیست و سایت بر اساس نتایج جست و جو استخراج شده و در این مقاله درج شده اند.

 • خرید کتاب به صورت اینترنتی به چه صورت می باشد؟
 • چه سایت هایی برای خرید کتاب اینترنتی موجود می باشند؟
 • سایت های معتبر برای خرید اینترنتی کتاب؟
 • معرفی کتاب فروشی های آنلاین برای خرید اینترنتی کتاب؟

معرفی بهترین سایت فروش کتاب ایران

 • باهوک از لیست بهترین سایت فروش کتاب

فروشگاه اینترنتی کتاب باهوک که فعالیت خود را در پاییز سال ۱۳۹۵ شروع کرده است یکی از قوی‌ترین مجموعه کتاب را دارا است. اولین نکته‌ای که ورود به این سایت توجه شما را به خود جلب خواهد کرد، بدون شک طراحی کاربر پسند آن است. دسته‌بندی کتاب‌ها به خوبی انجام شده است کاربر را سردرگم نخواهند کرد.

برای جلب نظر کاربران تخفیف‌های متنوع نیز در موضوعات مختلف در نظر گرفته شده است. خرید‌های بالای ۱۵۰ هزار تومان رایگان ارسال خواهد شد. مهم‌ترین نکته‌ای که در مورد این سایت یک نقطه‌ضعف محسوب‌ می‌شود در واقع ناموجود بودن بسیاری از کتاب‌ها است. مورد دیگری که شاید کمی کاربر را اذیت کند کوچک بودن تصویر کتاب و نبود هیچ‌گونه معرفی یا مقدمه‌ای بر کتاب است.

 • ایران کتاب

بدون شک فروشگاه اینترنتی ایران کتاب در حوزه تخصصی خود دستی بر آتش دارد. همه چیز ایده آل و به بهترین نحوه ممکن کار شده است. از طراحی و دسته‌بندی گرفته تا صفحه معرفی کتاب و تخفیف‌ها همه چیز ایده آل است. خدمات پس از فروش هم به خوبی صورت می‌گیرد. ذکر این نکته هم لازم است که کسایی که به دنبال کتاب‌های درسی یا دانشگاهی هستند، بدانند که ایران کتاب به دردشان نخواهد خورد و این سایت فاقد این دسته از کتاب‌ها است.

سفارش‌های بالای ۵۰ هزار تومان با ارسال پست سفارشی رایگان و بالای ۲۰۰ هزار تومان با ارسال به روش پست پیشتاز به سراسر ایران رایگان است. تحویل سریع تحت شرایطی خاص فقط در شهر تهران امکان‌پذیر است. بدون شک ایران کتاب را باید یکی از بهترین ساتی های خرید کتاب در نظر گرفت.

 • قاصدک از لیست بهترین سایت فروش کتاب

فروشگاه اینترنتی کتاب قاصدک در سال ۱۳۹۵ راه‌اندازی شده است. این فروشگاه که در شهر قم مستقر است محصولات خود را به سرتاسر کشور ارسال می‌کند. سادگی سایت به نحو احسن صورت گرفته است و از اضافه کاری‌های بیش از اندازه پرهیز شده است.

نگران پیدا کردن کتاب مد نظر خود هم نباشید، یک سیستم جستجوی درست و حسابی در نظر گرفته شده است.‌ می‌توانید نام کتاب، موضوع یا نام نویسنده مد نظر خود را جستجو کنید. از دیگر مزیت‌های این سایت‌ می‌توان به گستردگی زیاد حوزه فعالیت آن اشاره کرد. انواع کتاب‌های رمان، مذهبی، دانشگاهی و کمک درسی را‌ می‌توان در این سایت یافت. از نقاط ضعف قاصدک‌ می‌توان به کامل نبودن آرشیو کتاب‌های دانشگاهی و کمک درسی و در کل کم بودن تعداد کتاب‌ها اشاره کرد.

 • شهر کتاب

یکی دیگر از بهترین و کامل‌ترین سایت‌های خرید کتاب، فروشگاه شهر کتاب است. دسته‌بندی کتاب‌ها به بهترین نحو ممکن بر اساس موضوعات، نویسندگان و ناشران صورت گرفته است. شهر کتاب از یکی از بزرگ‌ترین آرشیو‌های کتاب آنلاین با بیش از ۲۵۰ هزار جلد کتاب برخوردار است. طراحی سایت چندان دل‌چسب نیست و چیز خاصی به کاربر القا نمی‌کند.

صفحه اختصاصی کتاب هم اطلاعات مختصر و مفید در خصوص کتاب ارائه‌ می‌دهد ولی متأسفانه معرفی یا نقدی بر کتاب ارائه نشده است. سیستم جستجوی پیشرفته نیز بیش از اندازه شلوغ و گیج کننده است. ارسال رایگان برای خریدهای بالای ۲۰۰ هزار تومان تنها به شهر تهران صورت می‌گیرد. از مزیت‌های قابل توجه شهر کتاب می‌توان به برنامه‌ها و خدمات متنوع از جمله تخفیف‌های خوب این فروشگاه اشاره کرد.

 • آدینه بوک از لیست بهترین سایت فروش کتاب

اگر گشت و گذاری ساده برای خرید کتاب در اینترنت انجام داده باشید حتماً با سایت بزرگ آدینه بوک برخورد داشته‌اید. فروشگاه آنلاین کتاب آدینه بوک آرشیو بسیار بزرگی دارد و‌ می‌توان انواعی از کتاب‌های عمومی، داستان و رمان، دانشگاهی و کمک درسی را پیدا کرد. طراحی سایت هم چنگی به دل نمی‌زند و به هیچ وجه با آرشیو بزرگ این سایت هم‌خوانی ندارد.

صفحه اصلی با با کلی کتاب پر شده است که نه قیمتی دارند و نه چیز دیگری. دسته‌بندی هم به ساده‌ترین صورت ممکن صورت گرفته است. به طوری که برای مثال بیش از چند هزار کتاب دانشگاهی در یک دسته‌بندی صادق قرار گرفتند و عملاً دسته‌بندی که سایت ارائه‌ می‌دهد به هیچ دردی نمی‌خورد و برای پیدا کردن کتاب مد نظر خود باید به جستجوی پیشرفته سایت متوسل شوید. عملکرد سیستم جستجوی پیشرفته قابل قبول است. بدون شک آدینه بوک با برخورداری از یکی از بزرگ‌ترین آرشیوهای است که‌ می‌تواند یکی از گزینه‌های شما برای خرید کتاب باشد.

 • انتشارات نگارنده دانش

یکی از بزرگ‌ترین قشر‌های خریدار کتاب بدون شک دانشجویان هستند. گروه انتشارات نگارنده دانش که فعالیت خود را در سال ۱۳۸۸ آغاز کرده است پس از چند سال و در سال ۱۳۹۳ فروشگاه اینترنتی اختصاصی خود را نیز راه‌اندازی کرده است در اقدامی جالب تنها کتاب‌های درسی دانشگاهی را ارائه‌ می‌دهد.

اگر چه این فروشگاه اینترنتی از آرشیو نسبتاً خوبی از کتاب‌های دانشگاهی در رشته‌های مختلف برخوردار است اما متأسفانه همه رشته‌های دانشگاهی را در بر نمی‌گیرد که این هم برای فروشگاهی که با هدف فروش کتاب‌های درسی دانشگاهی احداث شده است نقطه‌ضعف بزرگی به شمار‌ می‌رود.

از این نقطه‌ضعف که بگذریم طراحی سایت بسیار خوب و ساده صورت گرفته است و کاربر به راحتی هر چه تمام‌تر‌ می‌تواند به رشته و کتاب خود دسترسی پیدا کند. سیستم جستجوی پیشرفته نیز با سادگی تمام و کارایی خوب فراهم شده است. ارسال سفارشات در تهران در سریع‌ترین زمان ممکن و با پیک صورت می‌گیرد.

 • ۳۰ بوک از لیست بهترین سایت فروش کتاب

فروشگاه اینترنتی ۳۰ بوک که در سال ۱۳۹۳ آغاز به فعالیت کرده است با ارائه خدمات و پیشنهادات متنوع سعی در جذب مشتری دارد. طراحی سایت با وسواس خاصی صورت گرفته و بسیار کاربر پسند است. از ارائه کادرها و نوشته‌های اضافی و غیر لازم پرهیز شده است.

دسته‌بندی کتاب‌ها بسیار کامل و خوب صورت گرفته است و به راحتی‌ می‌توانید که موضوع مورد علاقه خود را پیدا کنید. گستردگی حوزه‌ها و موضوعات پوشش داده شده در این فروشگاه اینترنتی هم بسیار خوب است و علیرغم اینکه کتب درسی دانشگاهی در این فروشگاه ارائه نمی‌شود اما باز هم از آرشیو بزرگی از کتاب‌ها برخوردار است. از وجه تمایز‌های فروشگاه اینترنتی ۳۰ بوک باید حتماً به تخفیفات متنوع و بسیار خوب آن اشاره کرد که واقعاً هر کاربری را به خرید کتاب وسوسه‌ می‌کند.

 • کتاب رایا

کتاب رایا در سال ۱۳۸۸ کار خود را در قالب پخش و توزیع کتب کمک آموزشی شروع کرد. این مجموعه در راستای ارائه هرچه بیشتر خدمات مستقیم به مردم، پس از شش ماه فروش تلفنی کتاب در همه زمینه ها و ارسال به تمامی نقاط تهران را در دستور کار قرار داد. چهار سال تلاش مستمر، پیگیری صادقانه و خدمت رسانی به مشتریان تهرانی عزیز، اینک شور و انگیزه رایا را برای خدمت رسانی به همه هموطنان عزیز در سراسر کشور را برانگیخته است. کتابفروشی اینترنتی رایا با تیمی مجرب از پرسنل کارآمد با هدف تامین کتابهای موردنظر کاربران عزیز در کمترین زمان ممکن و پوشش دهی تمام نقاط کشور در خدمت شما دوستان است.

فروشگاه اینترنتی کتاب رایا که فعالیت خود را از سال ۱۳۹۳ آغاز کرده است در تلاش بوده است که طیف گسترده‌ای از مخاطبان را پوشش دهد. آرشیو کتاب‌های این فروشگاه شامل انواع کتاب‌های درسی و کمک درسی، دانشگاهی، عمومی، تاریخی و مذهبی‌ می‌شود. طراحی خوب و ساده و صد البته کاربرپسند یکی از نقاط قوت این فروشگاه اینترنتی کتاب است.

دسته‌بندی کتاب‌ها و موضوعات اگرچه کامل نیست ولی قابل قبول و راضی کننده است. کتاب‌های دانشگاهی ارائه شده در این فروشگاه بسیار محدود هستند و به تعداد انگشت شماری از رشته‌های دانشگاهی محدود‌ می‌شود. تحویل اکسپرس، پرداخت در محل و سفارش تلفنی از جمله خدمات متمایز این فروشگاه است. یکی از مهم‌ترین نقاط قوت این سایت صفحه ویژه هر کتاب است که در آنجا اطلاعات کامل و همچنین معرفی بسیار کارآمد و مفیدی بر کتاب ارائه شده است.

 • کتاب فردا از لیست بهترین سایت فروش کتاب

کتابفروشی فردا با هدف ایجاد یک سیستم منسجم و تخصصی فروش کتاب در سال ۱۳۸۹ به صورت آزمایشی فعالیت خود را آغاز کرد تا خرید کتاب را به صورت اینترنتی میسر کند. این سیستم بر پایه یک پروژه کارشناسی ارشد در حوزه مدیریت بازاریابی و فروش، پس از بررسی کامل و همه جانبه نمونه های موفق در دنیا از جمله آمازون دات کام، کتابفروشی های زنجیره‌ای بارنس اند نابل و بوردرز طراحی و پیاده سازی گردید.

در حال حاضر بیش از ۸۷ هزار عنوان کتاب در این سیستم معرفی شده و امکان خرید کتاب ها به صورت اینترنتی به آسانی میسر است. بسیاری از ناشران و مراکز پخش کتاب توزیع کتاب های منتشر شده خود را از طریق این سیستم انجام می دهند.

تفاوت کتاب فردا با دیگر مراکز و مؤسسات فعال در فروش کتاب، در دو بخش قابل بررسی است:

 • کتاب فردا بر پایه تحقیقات جامع علمی و بر پایه تجربیات موفق پروژه‌های بزرگ دنیا در این حوزه پیاده سازی شده است.
 • این سیستم توسط یک مجموعه تخصصی نشر و پخش کتاب با عنوان انتشارات کتاب دانشگاهی به فعالیت می‌پردازد و از اینرو با مراکز و مؤسساتی که به صورت غیر تخصصی وارد حوزه کتاب شده‌اند تفاوت دارد.

فروشگاه اینترنتی کتاب فردا را بدون شک بزرگ‌ترین آرشیو کتاب در نظر گرفت. آرشیو این فروشگاه اینترنتی در همه موضوعات بسیار کامل است و قشرهای مختلفی از جامعه را پشتیبانی می‌کند. به بیانی ساده فکر نمی‌کنم کتابی مد نظر شما باشد ولی نتوانید در این فروشگاه اینترنتی کتاب پیدا کنید.

آرشیو مربوط به کتب درسی و دانشگاهی در این فروشگاه اینترنتی بسیار کامل و جامع است البته این موضوع تنها به کتب دانشگاهی ختم نمی‌شود و در بیشتر موضوعات و زمینه‌ها از سایت بسیار خوب عمل کرده است. بر همین اساس، کتاب فردا را می‌توان یکی از بهترین سایت‌های خرید کتاب در نظر گرفت.

دسته‌بندی موضوعی کتاب‌ها به بهترین نحوه ممکن صورت گرفته است و به ساده‌ترین صورت ممکن‌ می‌توانید که به موضوع با زمینه دلخواه خود دسترسی یابید. گرافیک سایت هم در حد قابل قبول است و نمی‌توان چنان خرده‌ای به آن گرفت. شاید بتوان عدم ارائه خدمات و طرح‌های متنوع از جمله تخفیفات را از نقاط ضعف این سایت در نظر گرفت. سیستم جستجوی پیشرفته نیز کمی بیش از اندازه کامل و جامع است و به همین دلیل شاید کاربر را کمی سر در گم کند.

 • مژده بوک

مژده بوک با بیش از ۳۰۰۰۰ عنوان کتاب شامل مجموعه ای بالغ بر ۱۹۰۰۰ کتاب از نویسندگان داخلی و خارجی و ۷۰۰۰ مترجم و پدیدآورنده و نیز کتب متنوع دیگر مفتخر به همکاری با بیش از۱۷۰۰ ناشر جهت ارائه آثار می باشد و این وسعت فعالیت سبب گشته تا بتواندمجموعه کاملی از کتاب ها را در اختیار کتاب دوستان قرار دهد.

در این سایت دوستداران کتاب از سراسر کشور می توانند کتب مورد نیاز خود را در حوزه های گوناگون علوم انسانی ، علوم تجربی و پایه ، علوم ریاضی و فنی ، علوم کشاورزی و هنر به صورت الکترونیکی جستجو ، خریداری و در نشانی دلخواه تحویل گیرند.

 • جیحون

فروشگاه اينترنتي جيحون فعاليت خود را از سال ۱۳۸۶ با هدف تسهيل خريد كتاب آغاز كرد. از آن زمان تا به امروز جيحون همواره در تلاش است تا در كنار كتاب، با تكميل محصولات فرهنگي خود‏ پاسخ‌گوي نياز مخاطبان باشد.

خدمات جيحون در راستاي باور به ارزشمندي زمان شماست. کتابفروشی جیحون امیدوار است در كنار آن ها  يك گام جلوتر باشيد و از تجربه‌ي خريد آنلاين و آسان محصولات فرهنگي لذت ببريد.

 • قاصدک از لیست بهترین سایت فروش کتاب

فروشگاه اینترنتی قاصدک در سال ١٣٩٥ تحت اشراف انتشارات انوار الهدی و کتابفروشی هدایت، با استفاده از پورتال شاپرک، توسط تیم قاصدک راه اندازی شد.

 هدف از راه اندازی فروشگاه:

ایجاد شبکه فروش وتوزیع مستقیم وبدون واسطه بین ناشران و خوانندگان کتاب میباشد. اطلاع رسانی در حوزه کتاب و معرفی آثار منتشر شده مهم و خواندنی

گسترش فروش و توزیع محصولات فرهنگی اعم از کتاب ، نرم افزار های مرتبط به کتاب ، نشریات و سرگرمی.

عرضه کتاب با موضوع های مختلف و زبان های گوناگون

ارسال به سراسر کشور برای نیاز جویندگان علم و فرهیختگان و اهل قلم

 • کتابیسم

کتابیسم در صدد است که علاوه بر معرفی کتاب‌های با ارزش در دنیا، امکان جستجو و خرید اینترنتی کتاب‌های فارسی و غیر فارسی را برای علاقه‌مندان در سراسر کشور در کتاب‌فروشی الکترونیکی خود فراهم آورد و سعی بر این است که به مرور زمان کتاب‌های بیشتری را برای استفاده مطالعه کنندگان فراهم آورد.

 • انتشارات نگارنده دانش

رویکرد انتشارات نگارندۀ دانش تولید کتاب های کاربردی است با سه اولویت ”محتوای جامع و به روز“، ”کیفیت ظاهری“ و ”مدنظر داشتن اولویت های مخاطب“، و همان گونه که انتظار می رفت؛ با رعایت این استاندارد، این مجموعه با استقبال فراوان مخاطبان مواجه گردید. دست یابی به این هدف، در سایه همکاری مؤلفان و متخصصان تراز اولی به دست آمده است که سال ها در حوزۀ صنعت مشغول به فعالیت بوده و افزون بر تجربۀ فراوان، قدرت تدریس بالایی نیز داشته اند. ضمن آنکه، کسب رضایت مخاطبان فرهیخته و دقیق جز با همکاری یک تیم مسئولیت پذیر، دلسوز و منظم میسر نیست.

 • وب سایت کتاب. آی آر

 کتاب دات آی آر پایگاه جامعی است مشتمل بر اطلاعات همه کتاب‌های منتشره از سال ۱۳۷۵تا به امروز. در این پایگاه کاربران می‌توانند از طریق جستجوی عنوان کتاب، نام پدیدآور، نام ناشر و یا موضوع به اطلاعات کتاب مورد نظرخود دست یابند.

افزون بر این کاربر این امکان را دارد تا درصفحه اصلی،اطلاعات آخرین کتب منتشره در ایران را با فاصله زمانی کمتر از یک هفته از انتشار توسط ناشر مشاهده کند
یکی دیگر از ویژگی‌های وب سایت کتاب. آی آر امکان دستیابی کاربران به مشخصات کتابشناختی کامل، تصویر روی جلد و فایل پی دی اف صفحات اولیه کتاب است.
سیستم توزیع کتاب و خدمات مشتریان ما با به‌ کارگیری زیرساخت‌های استاندارد، تضمین‌کننده‌ی تحویل به موقع کالا و پشتیبانی پاسخگو است و تجربه‌ی خوشایند و متمایزی از خرید اینترنتی کتاب را برای شما به ارمغان می‌آورد.

 • ای کتاب

دسترسي به اطلاعات كافي در مورد كتاب در كشور ما همواره با مشكلات فراواني همراه بوده و هست . اين كمبود ای کتاب را بر آن داشت تا به ايجاد اين سايت همت گمارد اين سايت شامل اطلاعات جامع و مفيدي در مورد ناشرين ؛ نويسندگان ؛ مترجمين و همچنين معرفي تازه ترين عناو ين كتاب مي باشد

طبقه بندي انجام شده ميانبري است که جوينده کتاب را از مراجعات مکرر و خسته کننده بي نياز ميکند .

 • فدک بوک

فدک بوک مرجع تخصصی معرفی و فروش کتاب در ایران است. گروه‏‏‌های مختلف کتاب با تنوعی بی‌نظیر مخصوصا در عرصه کتب دانشگاهی در فدک بوک عرضه می‏‏‏‌شوند. فدک بوک با در اختیار داشتن سهم عمده‏‌ای از بازار عرضه کتاب در ایران با تنوعی بسیار بالا از ناشرین مختلف، در همراهی مشتریان در معرفی و نقد تخصصی کتاب و فرآیند خرید و حفظ جایگاه بی‏‏‏‌طرفانه در میان آنها، نهایت تلاش خود را می‌‏‏کند. کاربران و مشتریان فدک بوک می‏‏‌توانند با حق انتخابی بسیار بالا و با دریافت اطلاعاتی کامل برای انتخاب درست کتاب مورد نظر خود، وب سایت فدک بوک را بررسی کنند و با حداکثر اطمینان کتاب خود را انتخاب و خرید کنند. همواره بهترین انتخاب و بهترین خدمات، شایسته مشتری فدک بوک است.

یکی از وجوه عمده تفاوت فدک بوک با سایر فروشگاه های ایننترنتی کتاب کشور، این است که علاوه بر تیم حرفه ای حوزه فناوری اطلاعات و بازرایابی اینتنرتی؛ توسط یک مجموعه تخصصی نشر و پخش کتب دانشگاهی اداره و پشتیبانی می گردد . از اینرو با مراکز و مؤسساتی که به صورت غیر تخصصی وارد حوزه کتاب شده‌اند تفاوت عمده ای دارد. در کنار خدمات فروش کتاب، توزیع کتب منتشر شده ناشران و مؤلفان و مترجمان نیز به عنوان یکی از فعالیت‌های تخصصی فدک بوک مطرح است. تأمین کتب مورد نیاز دانشگاه‌ها، مراکز تحقیقاتی و پژوهشی و دیگر سازمان‌ها و نهادهای علاقه‌مند به کتاب نیز به صورت حرفه‌ای توسط بخش مربوطه در فدک بوک انجام می‌شود.


از دیگر سایت های خوب خرید کتاب باید به سایت های خوبی همچون کتابچی، باناشر و کاواک اشاره کرد که در نوع خود جالب هستند و می توانند جزء بهترین سایت فروش کتاب باشند. امیدواریم که بتوانید بهترین سایت فروش کتاب را به راحتی پیدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 16 =